FAQ

Rádi byste se nás na něco zeptali? Přečtěte si prosím odpovědi na otázky, které nám nejčastěji kladete, a pokud zde vaši odpověď nenajdete nevadí, napište nám a my vám v co nejkratším možném čase rádi odpovíme.

Kdo se může zúčastnit výletu do Černobylu? Jsou nějaká omezení?

Do Černobylu mohou jet pouze osoby plnoleté, tedy od 18 let. Dále se do Černobylu nedoporučuje cestovat těhotným ženám a kojícím matkám.

V jak velkých skupinkách jezdíte do Černobylu?

Naše výlety se na rozdíl od většiny konkurence snažíme dělat jinak a to i tím, že jezdíme pouze v malých skupinkách do 15 osob (v průměru cestujeme v 8 lidech)

Rádi bychom si objednali soukromý výlet, ale bylo by nás více jak 15 osob. Bylo by to možné?

Ano, možné to je. Na soukromém výletu může být libovolný počet osob. 

Je výlet do Černobylu bezpečný?

V Černobylu před možnými riziky (kontaminací, úrazy apod.) chráníme nejen vás, ale i sebe, a proto se pohybujeme pouze na bezpečných a ověřených místech.

Je možné v Černobylu zajistit bezlepkovou, vegetariánskou, či veganskou stravu?

Po předchozí domluvě je možné zajistit vegetariánskou stravu, ale co se týče bezlepkových, veganských a bezalergenních potravin, tak ty v Černobylu vyloučit nelze. V případě potřeby je nutné si do Černobylu vzít vlastní potraviny.

Co ode mne budete pro rezervaci výletu potřebovat?

Pro platnou rezervaci výletu potřebujeme od všech cestujících znát tyto osobní údaje:

  • Jméno a příjmení (pro Správu Černobylské zóny a naší společnou komunikaci)
  • Emailovou adresu (pro naší společnou komunikaci)
  • Telefonní číslo (pro potřeby delegáta a naší společnou komunikaci)
  • Konfekční velikost (M, L, XL… a pohlaví… pokud tedy máte rádi překvapení)
  • Datum narození (pro Správu Černobylské zóny, osoba musí být starší 18 let)
  • Číslo pasu a zemi, která ho vydala (pro Správu Černobylské zóny)
  • Souhlas se zpracováním osobních údajů

Dále budeme od vás vyžadovat zálohu, jejichž výše se liší podle zvoleného výletu. Ta je případě storna je záloha vratná, pokud do výletu zbývá 15 a více dní. V případě, že do výletu zbývá 14 dní a méně, je již záloha nevratná.

Můžu si vzít do Černobylu dron?

Dron je možné si vzít pouze na Soukromý výlet a to za poplatek 5 200 Kč / 200€, který vyžaduje Administrativa pro Černobylskou zónu. Na Jednodenní výlet, Dvoudenní výlet a Dvoudenní Speciál nejsou drony povoleny. Jejich používáním byste časově omezovali ostatní účastníky tour. 

S jakým předstihem si mám výlet rezervovat?

Díky tomu, že děláme malé skupinky, tak se nám obsazenost termínů se rychle mění. Doporučujeme proto rezervovat s dostatečným předstihem, klidně i několik měsíců předem.

Jak často doplňujete termíny s českým, nebo slovenským výkladem?

Naše termíny aktualizujeme několikrát v průběhu roku. V případě, že byste si přáli český, nebo slovenský výklad i v termínu, ve kterém to neplánujeme, tak je to po předchozí domluvě za poplatek za tlumočníka možné.

Je možné na výlet nastoupit i někde jinde, než v Kyjevě?

Ano, pokud byste jeli na Ukrajinu například autem, tak je po předchozí domluvě možné na náš výlet nastoupit i přímo u Černobylské zóny na checkpointu Dityatky (mapa), kde je možnost bezplatného a hlídaného parkování. Místo nástupu však nemá vliv na cenu výletu.

Děláte dopravu z Česka?

Vzhledem k tomu, že se do Kyjeva dá dostat velmi snadno a za přijatelnou cenu, tak dopravu už neděláme. Z Česka denně jezdí několik autobusových dopravců a z Prahy létají přímé letecké linky, takže cestování je snadné a bez komplikací.

Budu potřebovat na Ukrajinu Vízum?

Jestli plánujete být na Ukrajině kratší dobu jak 90 dní, tak vízum nepotřebujete, avšak počítejte s tím, že budete potřebovat platný cestovní pas. Podrobné informace o aktuální vízové povinnosti naleznete na stránkách českého Ministerstva zahraničí: http://www.mzv.cz

Jakou měnou se na Ukrajině platí?

Na Ukrajině se platí hřivnami, které si můžete směnit v mnoha českých směnárnách. Hřivny si můžete vybrat také přímo na Ukrajině z bankomatu a to většinou bez poplatku za výběr a za lepší kurz, jak v české směnárně. Jediné na co je dobré při výběru z bankomatu pamatovat je, že většina z nich má omezený maximální výběr na 1 000 až 2 000 hřiven. Pokud byste tedy chtěli vybrat více peněz, je nutné použít bankomat opakovaně. Doporučujeme využít bankomaty od PrivatBank (ПриватБанк), Raiffeisen Bank Aval (Райффайзен Банк Аваль), nebo od některé větší banky, které většinou mají neomezené výběry.

Je bezpečné cestovat na Ukrajinu?

Kyjev i Černobyl patří, tak jako naprostá většina území Ukrajiny k bezpečným a bezproblémovým místům. Ukrajina je přibližně 7x větší jak Česko a separatisty ovládané území na východě Ukrajiny je rozlohou přibližně srovnatelné se severní Moravou a na život v Kyjevě a zbytku Ukrajiny nemá vliv. Například Doněck je od Kyjeva vzdálen 600 Km, což je stejná vzdálenost jako Praha – Švýcarský Bern.

Jaká je cena zájezdů?

V naši nabídce máme několik zájezdů. Ceny začínají od 3 030 Kč / 119€ za osobu. Ceny jsou vždy konečné a vždy zahrnují stravu, průvodcovské a překladatelské služby, dopravu z Kyjeva do Černobylu a zpět, dopravu po Zóně a potřebná povolení s pojištěním, která jsou nezbytná pro vstup do Černobylské zóny. U vícedenních zájezdů je v ceně zahrnuto i ubytování v Černobylu. V případě zájmu cestujícím zdarma zapůjčíme dozimetr a zašleme Vám promo kód pro bezplatné stažení naši mobilní aplikace pro android. Každý cestující navíc od nás dostane černobylské tričko, sadu pohlednic, volnou vstupenku do černobylského muzea v Kyjevě atd.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Napište nám.


    Pin It on Pinterest